Nyckelbydagen 13 Maj

Hoppning preliminär startlista.

Alla som ska hoppa samlas kl 8:30 vid rampen.

Första start kl 10:00

Grupp 1

0. Elina Lintzén Enkas Boy

1. Thea Gustavsson                   Nobleza

2. Ingrid Häggström                   Phoenix Boy UT

3. Lowa Ragnar                            Caspantino

4. Suzanne Möller                      Myrnas Majesty

5. Åsa Johansson                        Lena

6. Cissi Andersson                     Nobleza

Grupp 2

7. Terese Ohlsson                      Felicita

8. Agnes Söderberg                  Sibborp´s Finesse

9. Ella Ohlsson                             Myrnas Majesty

10. Emmelie Nockmar              Lena

11. Batina Kall                              Västanskogs Irma

12. Kristina Svensson               Magnolia Dragonfly

Grupp 3

13. Smilla Vigren                        Pegasus Llewelyn Day

14. Sofie Brodd                           Myrnas Majesty

15. Olivia Kuylenstierna A       Brackney Dawn

16. Alva Björk                              Magnolia Dragonfly

17. Pixi Walters                           Sibborp´s Finesse

18. Alice Sundberg                    Nyckelbys Labella

12:00 Koras årets Nyckel

ALLA HJÄLPS ÅT ATT SE TILL ATT STALL, HÄSTAR OCH BANOR ÄR IORDNING

Dressyr preliminär startlista

Alla som ska rida dressyren samlas kl 11 vid rampen

Första start kl 12:30

Grupp 1    12:30

Åsa Johansson                             Lena

Thea Gustavsson                       Nobleza

Kristina Svensson                       Fortuna

Idun Dahlström                           Magnolia Dragonfly

Grupp 2    12:50

Cissi Andersson                          Caspantino

Tindra Askling                              Sunlight

Agnes Söderberg                       Sibborp´s Finesse

Vendela Sedström                     Nyckelbys Labella

Grupp 3   13:15

Terese Ohlsson                           Felicita

Nellie Rehnström                       Sibborp´s Cara Mia

Ronja Fuxborn                             Fortuna

Grupp 4   13:45

Eva Qvarfordth                           Nobleza

Eva Kjellstrand D                         Fortuna

Marie Lindqvist                           Lordi

Maria Söderberg Dana

Voltige Preliminär startlista

Samling för voltigörerna kl 13:45

Första start 14:30

  1. Elvira Lennartsson     Brackney Dawn
  2. Sofie Brodd                   Brackney Dawn
  3. Tilde Mattsson            Brackney Dawn
  4. Ingrid Häggström       Brackney Dawn
  5. Thea Bäckman             Brackney Dawn

Paus ca 15 min

  • Malin Grönberg          Felicita
  • Malin Gunnarsson     Felicita

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras.